Menu

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları Listesi

İçindekiler

Kişisel ya da kurumsal bilgisayarların ya da akıllı cihazların kullanımında en iyi ücretsiz antivirüs programlarının rolü büyüktür. Zararlı yazılımların sisteme dahil olması, kötü amaçlı unsurların olumsuz sonuçları doğurabilmesi için mutlak surette antivirüs programlarına ihtiyaç vardır. Ücretsiz sürümler çoğu zaman yeterli gelirken sizlere en iyi ücretsiz antivirüs programları listesi derledik.

Total AV Antivirüs Programı

Ücretsiz bir şekilde kullanılabilme özelliğine sahip olan Total AV gerek hızlı olması gerek yüksek performanslı özelliğiyle dikkat çeker. Windows dışında Android ve MAC cihazlarıyla uyumlu olabilmesi de tercih edilmesini beraberinde getirir. Ayrıca sorunlu durumların tamamına yakınını tespit edebilir, Chrome ve Edge için kullanılabilir. Hızlı koruma almak isteyenler için ideal yapıda olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Ücretsiz BullGuard Antivirüs Programı

Güvenli olmadığı tespit edilen internet siteleriyle tüm Truva atlarına karşı koruma sağlayan BullGuard ücretsiz olarak kullanılabilir. En iyi programlar arasında olmasının başlıca nedeni ise etkili saldırılara karşı anında refleks göstermesidir. Güçlü bir kapsam alanı var olurken otomatik tarama, güçlü ebeveyn kontrolü verir. Ultra hızlı yapısı ve güvenlik açığı taramaları da olumlu yanlarındandır.

Panda Antivirüs

Gerçek zamanlı koruma ve oltalama yazılımı vaat eden Panda ile tüm kurumsal cihazların korunması dahi mümkün hale gelir. Casus yazılımlara karşıt koruma sunulurken ücretsiz bir şekilde faydalanılır. Ayrıca zahmetsiz bir kullanım pratiği vermesi de diğer programlara kıyasla öne çıkmasını kazandırır. Windows 7,8 ve 10 ile uyumlu bir çalışma yapısı bulunur. Tuş kaydedici durumlara karşı ekran klavyesi bulundurur. Paralı sürüme geçiş için devamlı bir zorlama yapmaması da rahatlık getiriyor. İşleyişi bakımından da sorunlu olmadığını söylemek doğru olacaktır. Olumsuz yönü olarak ise teknik destek bulunmaması ilk akla gelen durumdur.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları Listesi

ZoneAlarm Ücretsiz Antivirüs

İnternette gezinti sevenlere yönelik yapıya sahip olan ZoneAlarm, daha farklı bir yapıda benzersiz deneyim sunuyor. Hem kurulum hem de yapılandırması kolay olmakla birlikte gizli araç çubuğuyla daha güvenli olmayı mümkün kılıyor. Bununla birlikte kimlik dili, zararlı yazılım tarayıcısının bulunması ve online dosya yedeklemesi de sunduğu özelliklerin başında listelenebilir. Windows sistemlerinde kullanımına dair herhangi bir eksiklik yoktur. Mükemmel üst düzeyli performansı ve planlanmış taramaların yapılabiliyor olması da talep görmesini kaçınılmaz hale getiriyor.

Avira Ücretsiz Antivirüs

Son büyük değişimi 2018 yılı içerisinde yapan Avira, kullanıcı dostu ara yüzünün yanı sıra Truva atlardan bunalanlara hitap ediyor. Sıfır günlük virüslere karşı da benzersiz bir şekilde mücadele ortaya koyuyor. Bedava alınabilecek en iyi antivirüs programları arasında olduğu görülürken sezgisel motoru da avantajını ortaya çıkarıyor. Fidye yazılım teknolojisi, oltalama imkanı, parola yöneticisi ve güvenli alışveriş aracı olanaklarıyla en iyiler listesinde yerini alıyor. Vista ve Mac OSX ile XP uyumluluklarına sahip nadir ücretsiz antivirüs programlarındandır.

İnternet hakkında bilginizi geliştirmek ve yenilenen teknolojileri yakından takip etmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz;

En iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi?

Bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınıza göre değişecektir. Yazımızı okuyarak buna karar verebilirsiniz.

Ücretsiz antivirüs programlarını nasıl indiririm?

Anti virüs programlarını resmi sitelerinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Bunun dışında indirebileceğiniz sitelerde bulunuyor ancak güvenli olmayabilir.

Antivirüs programı kullanmazsam ne olur?

Antivirüs programları sizi virüslerden koruyacaktır. Kullanmadığın takdirde bilgisayarınız her türlü saldırıya açık olacaktır.

[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)