Menu

WordPress Şifre Sıfırlama Adımları

İçindekiler

WordPress şifre sıfırlama adımları; WordPress şifrenizi mi unuttunuz ya da paylaşmamanız gereken bir kişi ile WordPress şifrenizi mi paylaştınız? Bu noktada WordPress sunucu şifrenici Cpanel üzerinden değiştirebilir ya da doğrudan WordPress WP-Admin girişi yaparak kullanıcı isminizi değiştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak şifremi unuttum ekranı üzerinden de şifre değişikliği için gereken adımları, mail adresiniz üzerinden izleyebilirsiniz. WordPress şifre değiştirme işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

WordPress Şifre Sıfırlama Adımları ve WordPress Şifre Değiştirme

WordPress şifre sıfırlama adımları bağlantısı içerisinde tercih edeceğiniz şifre değiştirme işlemine uygun olarak farklı adımlar izleyebilirsiniz. WordPress şifre unuttum ya da WordPress şifremi hatırlamıyorum seçeneği üzerinden mail adresinize alabileceğiniz şifre değiştirme bağlantısına erişemiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • WordPress Şifremi Unuttum
  • WordPress Cpanel Şifre Sıfırlama
  • WordPress İçinden Şifre Değiştirme

WordPress Şifre Değiştirme: Şifremi Unuttum

WordPress şifremi unuttum bağlantısı; site adınız . com / wp-admin (boşlukları siliniz) üzerinde olan şifremi unuttum kısmından gerçekleştirilebilmektedir. Şifre değiştirmek için en basit yol olan bu yöntemde, kayıt olduğunuz mail adresinin giriş bilgilerine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu yüzden mail adresinize ulaşacak bağlantıya tıklamalısınız. Ardından da yeni şifre oluşturarak WordPress hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

wordpress şifre sıfırlama

WordPress Şifre Değiştirme: Cpanel Şifre Sıfırlama

WordPress şifre sınıfırlama işlemi için Cpanel ağına erişebiliyor olmanız gerekmektedir. WordPress şifre değiştirme Cpanel bağlantısı üzerinden öncelikli olarak hosting hesabınıza giriş yaparak, Cpanel hesabınıza erişmeniz gerekmektedir. Ardından aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Cpanel hesabına giriş yapın.
  • DataBases üzerinden phpMyAdmin sekmesine gelin.
  • Sol tarafta yer alan menü üzerinden wp_users kısmını bulun.
  • Bu kısımın başında yer alan +’ya basın.
  • Karşınıza çıkacak tablo içerisinde önce user_login kısmında kullanıcı isimleri ve şifrelerine erişim sağlayabilirsiniz.
  • Arzu ederseniz oradan doğrudan Edit kısmına basarak şifreleri ve kullanıcı isimlerini değiştirebilirsiniz.
  • Burada Edit yerine Türkçe kullanıyorsanız Düzenle seçeneği de gözükebilir, bu kısım içerisinde user_pass kısmına şifre olarak: e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e yazın. Böylece şifreniz 123456 olarak kaydedilecektir.

WordPress İçinden Şifre Değiştirme

WordPress içinden şifre değiştirme için öncelikli olarak yukarıdaki iki opsiyondan biriyle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından site adı . com / wp-admin kısmından giriş yaparak, kullanıcılar sekmesine ulaşmanız gerekmektedir. Böylece kullanıcı hesaplarına erişim sağlayabileceksiniz. Şifresini ve bilgilerini değiştirmek istediğiniz hesabı seçerek, içerisinden şifre ekranına gelin. Kendiniz için doğru şifreyi belirlemenizin ardından gereken düzenlemeler için kaydet’e basın. Böylece yenilenen şifreniz üzerinden giriş yapabilecek ve düzenleme oluşturabileceksiniz. WordPress içerisinde şifre değiştirme ve kullanıcı oluşturma işlemleri de yine aynı şekilde Kullanıcılar sekmesi içerisinden yapılabilmektedir.

WordPress şifre değiştirme ve WordPress şifre sıfırlama hakkında kullandığınız alternatif yöntemleri ve merak ettiklerinizi, yorumlar kısmından bize yönteminizi iletebilirsiniz. Konu ile ilgili diğer yazılarımıza sitemiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

WordPress şifre sıfırlama nasıl yapılır?

WordPress şifre sıfırlama işlemini, WordPress ya da Cpanel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şifremi Unuttum seçeneği ile de mail adresinize şifre sıfırlama maili yönlendirebilirsiniz.

WordPress Cpanel ile şifre nasıl sıfırlanır?

WordPress şifre sıfırlamak için, Cpanel hesabınıza gelin. Ardından Databases> phpMyAdmin> Sol tarafta wp_users> + sembolüne tıklayın> user_login üzerinden kullanıcı isimlerine ve şiftelerine ulaşabilirsiniz. Ya da Edit kısmından şifreleri ve kullanıcı isimlerini değiştirebilirsiniz.

WordPress şifre değiştirme nasıl yapılır?

WordPress hesabınıza girerek Kullanıcılar sekmesinden şifrelerini ve bilgilerini değiştirmek istediğiniz hesaba gelin. Yapacağınız düzenlemelerin ardından Kaydet’e basın.                                              

[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir